Co planuje Uniwersytet Śląski Maturzystów na ten rok akademicki

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Maturzystów dotyczący planów UŚM na ten rok akademicki, a także zmian w egzaminach maturalnych w roku 2017. Briefing odbędzie się już dzisiaj, 11 października br. o godz. 11:30 w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego(sala 24, I piętro – ul. Bankowa 12, Katowice).

W  briefingu udział wezmą Dominika Hofman-Kozłowska koordynująca pracę UŚM oraz dr Marta Baron-Milian, która przybliży zasady matury ustnej z języka polskiego.

Uniwersytet Śląski Maturzystów już od pięciu lat organizuje projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do egzaminu maturalnego. Rok szkolny 2016/17 zaczynamy od sześciomiesięcznych Intensywnych Warsztatów Maturalnych. Propozycja warsztatów obejmuje następujące przedmioty: język polski, matematyka, biologia, chemia, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Warsztaty bazują na innowacyjnych metodach – podczas zajęć gramy w gry edukacyjne, tworzymy mapy myśli, przeprowadzamy doświadczenia, wykorzystujemy multimedia, udostępniamy materiały przez Internet, dyskutujemy i wymieniamy się opiniami, zapraszamy inspirujących gości lub specjalistów z wybranych obszarów. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Nasi absolwenci nie tylko mają okazję uczestniczyć w projekcie opartym o nowe metody edukacyjne, mogą również poczuć się jak studenci. UŚM to pomost między szkołą a uczelnią. Udział w warsztatach jest szansą na bliższe poznanie najlepszej uczelni w regionie – Uniwersytetu Śląskiego.

W tym roku czekają na maturzystów również nowości. Osoby chętne będą miały szansę wziąć udział w 4-miesięcznym tutoringu. Tutoring to metoda indywidualnej opieki nad podopiecznym, oparta na relacji mistrz – uczeń, która dzięki integralnemu spojrzeniu na rozwój człowieka, stara się o pełny rozwój jego potencjału, szczególnie w kontekście świadomego wyboru przyszłej drogi zawodowej.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane również informacje o wynikach ubiegłorocznych absolwentów i zasadach matury ustnej z języka polskiego, której maturzyści nadal się obawiają. 

Zapisy na warsztaty potrwają do 20 października. Zapisywać można się za pośrednictwem strony www.maturzysta.us.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *