Rekrutacja – czas start!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął rekrutację studentów na rok akademicki 2017/2018.  1 czerwca, dokładnie o północy, uruchomiony został system internetowy umożliwiający zapisy. To znacząca data, bo od Dnia Dziecka, tegoroczni abiturienci mają możliwość podjęcia jednej z najważniejszych, „dorosłych” decyzji, które w znaczący sposób wpłyną na ich życie.

Jak dobrze wybrać spośród ponad 280 kierunków i specjalności, na które można aplikować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu?

Dla wszystkich niezdecydowanych dostępny jest poradnik: www.rekrutacja.amu.edu.pl.

W nowym roku akademickim UAM planuje otwarcie nowych kierunków oraz specjalności studiów. „Mamy szeroką ofertę dydaktyczną z poprzednich lat, ale proponujemy nowe kierunki studiów: np, English Linguistics na Wydziale Anglistyki. Także Wydział Chemii proponuje studia magisterskie prowadzone w języku angielskim – Chemistry” – informuje Prorektor ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk.