Zaproszenie na LXXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego

Katedra Historii Języka Polskiego UŁ, Katedra Współczesnego Języka Polskiego UŁ, Zakład Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego UŁ oraz Polskie Towarzystwo Językoznawcze zapraszają na organizowany w Łodzi w dniach 18-19 września 2017 LXXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. Czytaj dalej Zaproszenie na LXXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego

Biomonitoring nowość w Uniwersytecie Łódzkim

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego wprowadził do oferty programowej studiów I stopnia biomonitoring.

To kolejny autorski kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu. W poprzednich latach w ofercie uczelni znalazły się mikrobiologia i genetyka. Nowa oferta dostępna jest już w tegorocznej rekrutacji na studia. Biomonitoring to kierunek studiów pierwszego stopnia i doskonała szansa na ciekawe studia dla tegorocznych maturzystów.

Ten kierunek dostępny jest wyłącznie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Decyzja o uruchomieniu studiów wynika z bezpośredniego wymogu wdrożenia biomonitoringu narzuconego przez dyrektywy Unii Europejskiej.

Czytaj dalej Biomonitoring nowość w Uniwersytecie Łódzkim